Żeliwne czy elektryczne? Jak dobrać grill ogrodowy

Grill z rodziną to najbardziej rozpowszechniony w naszym kraju sposób spędzania wolnego czasu. To głównie fantastyczna możliwość spotkania się z bliskimi, wypróbowania delikatnej karkówki, a także innych potraw. Sprawdźmy więc, który grill ogrodowy dobrze sprawdza się do przygotowywania wyśmienitych specjałów.

Najpopularniejsze grille ogrodowe

Grille ogrodowe można podzielić na zabudowane i na kółkach. Zwłaszcza urządzenie pozwalające na jego przemieszczanie cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, ponieważ doskonale pasuje do niewielkich posesji. W zależności od sposobu zasilania wyróżniamy sprzęty zarówno na węgiel, na gaz, jak i elektryczne. Najchętniej poszukiwane w autoryzowanych punktach i w marketach są niewątpliwie ogrodowe grille stalowe. Wyprodukowane z wysokiej jakości stali, wyposażone w pokrywę – dostępne są zazwyczaj w umiarkowanych cenach. Dania przyrządza się na nich w bezpieczny sposób, a cały proces możemy doglądać dzięki wygodnemu termometrowi. Pasjonaci grillowania uwielbiają grille na węgiel, ponieważ nadają potrawom niepowtarzalny smak, jednakże ich obsługa wymaga praktyki, żeby przygotowane na nich warzywa i mięsa nie były nadmiernie spalone, a więc, aby były zdrowsze.

Gdzie kupić grill ogrodowy?

Coraz większe powodzenie mają także grille zasilane gazem, które są zdecydowanie mniej skomplikowane w obsłudze. Do grilla tego typu nie musimy kupować węgla ani spędzać czasu na jego rozpalaniu. Musimy jedynie ułożyć karkówkę na ruszcie i włączyć gaz. Zaletą sprzętu na gaz jest niezaprzeczalnie to, że łatwiej się go czyści, bo podczas przyrządzania dań nie pojawia się popiół. Taką samą cechę ma grill elektryczny, który do przyrządzenia chrupiącego mięsa wymaga tylko włączenia go do prądu. Niezależnie od tego jaki sprzęt zamierzamy nabyć, należy szukać go w autoryzowanym salonie sprzedaży, w którym poza najwyższej jakości grillami, uzyskamy też kompleksowe doradztwo ze strony pracowników.