W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W najupalniejsze dni roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletami podgumowanymi i po powrocie upajaj się nienagrzanym, chłodnym wnętrzem, stworzonym do wypoczynku. Ten typ rolety w 100% nie wpuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Dowiesz się u nas.

Zalety rolet podgumowanych

Główną zaletą rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona pełne zaciemnienie pomieszczenia. Pokaźna warstwa gumy na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, dzięki czemu wnętrze się nie ogrzewa. Szczególnie w sezonie letnim utrzymanie w pokojach optymalnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to kup ten typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia czy łazienka, ale również do mocno nasłonecznionych pokoi. Nie ma przeciwwskazań, by były dekoracją Twojej sypialni albo salonu.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli szukasz przesłony do nasłonecznionego bądź silnie przeszklonego pomieszczenia, to ten model sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak salon, gabinet czy sypialna, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dobierz kolor rolety do pozostałych elementów pokoju lub zdecyduj się na model w absolutnym kontraście do reszty. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.