Środki do usuwania farby olejnej – czyści nawet chropoate powierzchnie

Szukasz środków do czyszczenia elewacji? Sprawdź verdeavis.pl

W ostatnim czasie problem wandalizmów na elewacjach budynków i murach bardzo się nasilił. Z reguły przybierają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zazwyczaj napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nic zatem dziwnego, iż zarządcy lub właściciele budynków czynią co w ich mocy, by usunąć je z murów. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże jest dość kosztowne i pochłania sporo pracy. Inną opcją może być zastosowanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa preparat do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich charakterystyczny skład sprawia, iż środki tego typu pozwalają na oczyszczanie nawet mocno chropowatych powierzchni. Dobre preparaty do usuwania farby nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla ludzi oraz otoczenia. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu trzeba skorzystać z wałka bądź dużego pędzla. Po godzinie środek trzeba spłukać wodą bądź opłukać myjką ciśnieniową.

Kto powinien wybrać preparat do usuwania farby olejnej?

Środki do czyszczenia elewacji powinny znajdować się pod ręką wszystkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, ponieważ to przede wszystkim elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ataki wandali. Nieduże opakowanie preparatu przyda się także właścicielom sklepów, firm czy domów jednorodzinnych. Zakup środka do czyszczenia elewacji to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian na nowo znaczna oszczędność – zarówno jeśli idzie o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]