Rolety rzymskie, zaciemniające i na wymiar – dobierz rolety do każdego pomieszczenia

Odmiennie od mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do przesłaniania okien. Dbamy tak o naszą prywatność, ale również pomaga to regulować ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Tradycyjnie do zakrywania okien używamy firanek i zasłon, ale w ostatnich kilkunastu latach często decydujemy się na rolety wewnętrzne, które zakładamy na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych rodzajów rolet: zaciemniających, rzymskich, ściennych lub okiennych. W wielu z nich kupimy także wszelkie potrzebne akcesoria, tj. karnisze metalowe, wsporniki ścienne i sufitowe, kółka z żabkami czy rozety. W jednym miejscu będziemy w stanie złożyć pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. A to, jakie rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niedużych oknach, ale nie poleca się ich alergikom. Na takich roletach łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych lub zasłonowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień-noc. Sprawdzą się w większości pomieszczeń: w salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a także w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot wstęg zaciemniający i transparentnych. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację ilości promieni słonecznych, które będą przez nie przenikać. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby podnoszenia i opuszczania rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wykonane są z tworzywa nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – jak zamawiać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Dbajmy przy tym, by właściwie obliczyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, wezwijmy na pomoc profesjonalistę.