Rolety dzień i noc – dla fanów pełnej kontroli

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które chcą mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Wyrób dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model wykonany z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, a różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dopasowana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Umiarkowany poziom zaciemnienia gwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym i innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień i noc – inne przykłady zastosowania

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może przeszkadzać w drzemce lub odpoczynku, jest jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, przykładowo, w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień i noc, jeżeli chcesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.