Rękawiczki ochronne – osłona kończyn górnych podczas pracy

Zobacz, gdzie kupić rękawiczki jednorazowe, wejdź na https://bit.ly/3cl84a8.

Dłonie to część ciaławyjątkowo narażoną na rozmaite uszkodzenia podczas wykonywania licznych obowiązków zawodowych. Z tego powodu wynika zatem wymóg ich ochrony skutecznymi środkami, jakimi są odpowiednio dobrane do warunków pracy rękawiczki ochronne.

Żrące odczynniki chemiczne, ekstremalna temperatura – przed tym chronią rękawice ochronne

Wyróżnia się trzy kategorie rękawic ochronnych, pośród których kategoria I oznacza, iż rękawice zabezpieczają dłonie w przypadku niewielkiego niebezpieczeństwa uszkodzenia rąk, a kategoria III to rękawice do wykorzystania w środowisku dużego ryzyka, między innymi w trakcie pracy ze skoncentrowanymi odczynnikami chemicznymi lub detergentami zdolnymi okaleczyć skórę (przykładowo z chlorkiem metylu, z kwasem octowym czy z octanem etylu), groźnymi czynnikami biologicznymi albo bardzo niską temperaturą. Obligacją zatrudniającego jest zatem przekazanie pracownikom ubrań ochronnych odpowiednio dostosowanych do charakteru wypełnianej przez nich pracy. Stąd przed kupnem rękawiczek ochronnych istotne jest sprawdzenie, czy dany środek ochronny otrzymał certyfikaty poświadczające spełnianie wskazanych norm, to znaczy czy zabezpiecza on przed interesującymi nas zagrożeniami. Dane o skali ochrony na ogół wskazane są na rękawicach w formie łatwych do odczytania piktogramów.

U kogo kupić rękawiczki ochronne ze stali, robocze lub jednorazowe?

Jednym z cenionych krajowych wytwórców i dostawców rozmaitego typu rękawiczek jednorazowych i ochronnych jest spółka Global Food Hygiene z Sieradza, która w swojej ofercie posiada rękawiczki spełniające normy wszystkich wspominanych w poprzednim akapicie wcześniej kategorii. Są to między innymi rękawice do rzeźni oraz rękawice antyprzecięciowe wykonane z odpornej stali nierdzewnej ochraniające dłoń i przedramię użytkownika, rękawice robocze powlekane poliuretanem, nitrylem lub lateksemktóre wyraźnie polepszają chwytność i charakteryzują się lepszą odpornością na przetarcia oraz rękawiczki bawełniane, które chętnie stosuje się w branży spożywczej ewentualnie jako podkładkę pod inne, sztywniejsze rękawice, które byłyby w stanie zadrapać skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje także obszernego asortymentu rękawiczek foliowych z polietylenu (także fasonu z zarękawkami) oraz bezpudrowych, jednorazowych rękawic lateksowych i nitrylowych, które są praktycznie niezbędne w branży spożywczej, medycznej i kosmetycznej.

Dane firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]