Producenci klinkieru – poznaj wiodące firmy

Klinkierjest jednym z materiałów stosowanych na elewacjach i innych powierzchniach na zewnątrz budynków. Oczywiście nie powinno to dziwić, bo proces produkcji klinkieru sprawia, że równie dobrze radzi sobie z ekstremalnymi temperaturami, co uszkodzeniami mechanicznymi lub wilgocią. Planując wykorzystanie tego materiału w swoim domu należy jednak poznać istotnych producentów klinkieru i dowiedzieć się, co konkretnie znajdziemy w ich ofercie.

Producenci klinkieru – Roben, Wienerberger, CRH

Jednym ze światowych liderów w produkcji klinkierów jest firma Roben z Belgii. Cegła klinkierowa Roben jest obecna od 160 lat na budowach całego świata. Cegła Roben jest ceniona ze względu na wytrzymałość oraz różnorodność. Inna znana firma produkująca klinkier, austriacka firma Wienerberger, powstała na początku XIX wieku, zaś na polskim rynku funkcjonuje od połowy lat 90-tych. Cegła klinkierowa Wienerberger w branży budowlanej jest znana dzięki innowacyjności rozwiązań użytych w jej produkcji. Kolejny producent klinkieru, CRH, to znana firma z Irlandii. W gronie liderów produkcji klinkieru znalazła się także polska firma. Klinkier Przysucha należy do najstarszych polskich produktów tego typu – jest on obecny na rynku od prawie pół wieku.

Modele klinkieru

W ofercie producentów klinkieru znajdziemy najróżniejsze modele – dzięki temu bez trudu dopasujemy modele odpowiednie do naszej wizji. W salonach dystrybutorów dostępny jest zarówno klinkier maszynowy, który dzięki równej powierzchni świetnie sprawdzi się w nowoczesnych projektach, jak i ręcznie formowany, przeznaczony głównie do renowacji zabytkowych budynków.