Płytki elewacyjne klinkierowe – cechy i zastosowanie

Elewacja domu jest niezwykle istotna z co najmniej 2 powodów. Przede wszystkim – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast znacząco wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu unikalnego charakteru. Jest to jeden z najlepszych powodów, by dobór materiału na elewację dobrze przemyśleć by wybrać najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego opłaca ją wybrać?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a bogactwo dostępnych w sklepach deseni pozwala dobrać odpowiedni model do nowoczesnych i wiekowych domów. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje zewnętrznych okładzin elewacyjnych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wytwarzane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nie stylizowane. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych budynkach.