Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Shutters okiennice. Uzyskaj więcej wiadomości.

Planując wystrój pomieszczenia, sporadycznie przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Przeważnie wybiera się szablonowe aranżacje, a więc zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są z roletami. Jednak jest jeszcze inne mało znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Podstawową właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można ustawiać je w różnych pozycjach, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się głównie na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale gros z nas z pewnością widziało je w telewizji lub w kinie, ponieważ tego typu okiennice są często stosowane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i Afryce Południowej.

Ozdobne okiennice typu shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia sznurów

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko pięknie wyglądają, lecz mają również przydatne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co sprawia, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle szykowny wygląd, przez co wpływają na zwiększenie wartości posesji. Trzeba również zaakcentować, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez użycia łańcuszków, co rodzice małych dzieci lub posiadacze zwierzaków, które zerwać wiszące sznurki, uznają z pewnością za dużą zaletę.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]