Nie ryzykuj kontuzji w czasie ćwiczeń! Noś buty sportowe

Znajdź buty sportowe.

Regularne bieganie, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w grach drużynowych są argumentem, aby odpowiednio zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie powinno się przez długi okres podejmować się w zwykłym obuwiu, stąd tak ważne jest noszenie butów sportowych.

Obuwie sportowe – zmniejszenie ryzyka potencjalnych urazów stopy

Gros z nas asocjuje obuwie sportowe przeważnie z ciekawym designem i komfortem ich noszenia. Nie dostrzegamy ich charakterystycznych cech, jakkolwiek instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w nich dobrze. Z tej przyczyny obuwie sportowe nierzadko nosimy również w czasie pracy, w szczególności, jeśli jest to profesja, w którym długo chodzi się albo stoi – dostrzegamy je na stopach dentystów, pracowników sklepów czy nauczycieli. Tymczasem w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania konkretnego sportu umożliwia im nie tylko zdobywanie lepszych rezultatów, ale też zabezpieczenie się przed ewentualnymi urazami. Obuwie dla biegaczy posiada amortyzatory wstrząsów oddziałujących na kostkę i śródstopie podczas uderzeń o podłoże, podeszwy butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, korki do piłki nożnej zapewniają zawodnikom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę pozycji tak na sztucznej pokrywie stadionu, jak i na trawie, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia przemieszczanie się po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są wobec tego lokatą w lepsze rezultaty sportowe, ale i w zdrowie.

Kiedy powinno się wymienić obuwie sportowe?

Jeśli dla konkretnej dziedziny sportu opracowano dedykowane buty, nie należy zastępować ich zwyczajnymi tenisówkami. Nawet tak prosta czynność jak jogging w tanim obuwiu z marketu w szeregu przypadków jest przyczyną kontuzji. Nie należy też oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt wpływają dekady poświęcone przez producentów na obserwację mechaniki konkretnej dyscypliny sportowej oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Obuwie uszkodzone bądź noszące widoczne oznaki zużycia, powinno się jak najszybciej zamienić na nowe, bowiem z pewnością nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może doprowadzić do kontuzji w czasie treningu.

Dane firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]