Chcesz zamówić piłki Hummel? Zobacz tutaj.
Niewiele jest dyscyplin sportowych, które można ćwiczyć bez konieczności zastosowania dodatkowych akcesoriów. Nawet w niektórych sportach indywidualnych, np. tych z obszaru gimnastyki czy lekkoatletyki, należy zaopatrzyć się w kulę bądź tyczkę. Jednakże najbardziej rozpoznawalnym na całym globie akcesorium sportowym, przewijającym się w różnych sportach zespołowych (i nie tylko), są piłki. W poniższym tekście przedstawiamy cechy trzech piłek wykorzystywanych w sportach uwielbianych przez Polaków.
Najpopularniejsze piłki do gier zespołowych
1. Piłka do piłki nożnej to prawdopodobnie sprzęt, który spotkać można w pokoju każdego chłopca, a ostatnimi czasy i niejednej dziewczyny, dlatego że do sukcesu zawodowego w tym sporcie często dążą też kobiety. Piłka do “nogi” waży z reguły od 410 do 450 gramów, a jej obwód musi oscylować w przedziale 0,68-0,70 m. Kiedyś piłki te wytwarzano z naturalnej, obecnie używana do tego jest głównie skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze kilkadziesiąt lat temu zwano “biedronką” z uwagi na charakterystyczne czarne łatki, które musiały być zauważalne w dwukolorowych odbiornikach telewizyjnych. Współcześnie piłki do „nogi” wytwarzane są w nieskończonych wzorach oraz kolorach, a większość rozpoznawalnych imprez futbolowych ma własny unikatowy projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest trochę mniejsza niż ta do piłki nożnej, gdyż jej obwód ma 65-67 cm. Jest od niej natomiast zdecydowanie lżejsza – waży ok. 260-280 gramów. Wewnątrz znajduje się lateksowy pęcherz, a między nim a powierzchnią ze skóry (także przeważnie uszytą ze skóry syntetycznej) mieści się powłoka z nylonu bądź bawełny. Piłki do siatkówki produkuje się w wersji do siatkówki plażowej oraz halowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z piłek tu przedstawionych, lecz co ważne jej rozmiary oraz ciężar są inne w zależności od tego, przez kogo piłka ma być wykorzystywana. Inne rozmiary mają tym samym piłki do piłki ręcznej dla dorosłych kobiet, inne dla mężczyzn, a sprzęt o najmniejszych rozmiarach produkowany jest dla trenujących dzieci. W związku z tym obwód piłek dla piłkarzy ręcznych to od 46 do 60 cm, a ich ciężar – od 260 do nawet 475 gramów. Dętka tych piłek powinna być wyjątkowo mocna, więc zwykle sporządzana jest z lateksu. Warstwa zewnętrzna natomiast powinna dobrze trzymać się dłoni.
Czy uprawiamy sport wyłącznie hobbystycznie, czy też jesteśmy profesjonalnymi graczami, warto inwestować w sprzęt wysokiej klasy. Zapewni to nie tylko większy komfort podczas samej rozgrywki – dobra piłka po prostu będzie służyć też zdecydowanie dłużej.
Dane firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce
Mob.: +48 798-558-877
E-mail:
[email protected]