Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

Gdy nadchodzą chłodne miesiące czasem marzymy o tym, aby ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niemożliwe, bo w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to wspaniałe rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy luksusowych hoteli. Nie potrzebują podłączenia do komina, gdyż spalane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez generowania popiołu, z tej przyczyny ich mycie jest łatwe, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, by zagwarantować mu należytą cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić wystrój pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż powtórnie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, szczególnie tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one też wyjątkowo stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie produkuje tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrza.

Biokominek wolnostojący dobierzesz do każdego stylu pomieszczenia

Rozmaitość biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem staromodny kominek. Ci, którzy urządzili mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o jajowatym kształcie, które będą dobrze wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz spore biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem wzorów wielu modeli są słynni i uznani projektanci.