Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Szukasz lonży jeździeckiej? Skieruj się tu.

Lonża dla konia to akcesorium niezwykle często używane w czasie nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są produkowane te przyrządy i gdzie poleca się ich szukać?

Rodzaje oraz przeznaczenie lonży dla konia

Lonża dla konia to właściwie długa lina, na ogół mająca 5-8 metrów, na której prowadzony jest koń w trakcie lekcji jazdy i doskonalenia umiejętności związanych z dosiadaniem, łapaniem strzemion, utrzymywaniem balansu w siodle, jak również trzymaniem wodzy. Zwierzę prowadzi się po obwodzie koła, a lonża służy do korygowania reakcji konia. Przyrząd ten wykorzystują także akrobaci cyrkowi oraz zawodnicy woltyżerki do szlifowania umiejętności i zabezpieczania wykonywanych trików. Lonża przydaje się dodatkowo przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być używana w trakcie treningu bez jeźdźca – w takim przypadku jest wykorzystywana do ćwiczenia młodych osobników i zagwarantowania im stosownej dawki aktywności.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od popularnych marek

Duże spektrum akcesoriów jeździeckich znajdziesz w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych oferujących specjalistyczny ekwipunek w dobrych cenach. Posiadają one lonże jeździeckie uznanych marek – takich jak Jumptec, Harrys Horse czy Start. Chcesz kupić lonżę w czarnym, turkusowymalbo pomarańczowym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade daje ogromny asortyment akcesoriów, które spełnią wymagania najbardziej kapryśnych użytkowników. W ofercie obecne są lonże wykonane między innymi z nylonu. Lonże wykonane są z przyjemnego w dotyku, miękkiego tworzywa i zaopatrzone w obrotowy zaczep.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]