Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Jeśli chcesz nabyć listwy drewniane, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl

Z pozoru są mało ważnym detalem, jednakże ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz ochraniają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, aby nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]