Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Sprawdź, gdzie kupić lampy solne.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po świecie, a nieraz kupujemy tak po prostu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków to zwyczajne dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne są estetyczne i bez problemu dostosujemy je do aranżacji pomieszczenia, ponieważ są sprzedawane w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył solnych o takich samych kształtach oraz wzorze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im różnorodne formy, na przykład piramidy czy też kuli.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Wiele osób wierzy, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą czy alergią. Blask, jaki dają te lampy, jest łagodny i uspokajający, zatem zaleca się używanie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniczki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli stosuje się w dekoracji mieszkań, jak również gastronomii.

Dane firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]