Kombinezon na motor – krój i materiał ma znaczenie

Chcesz nabyć kombinezon na motocykl? Wejdź na www.legato-motocykle.pl.

Jazda na motorze łączy się nie tylko z pewnym niebezpieczeństwem, ale nierzadko także z odczuwaniem drobnego braku komfortu. By ograniczyć negatywny wpływ niektórych czynników na przyjemność z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowną odzież. Specjalne spodnie w zestawie z kurtką lub kombinezon na motor zablokują odczuwanie rozpędzonego powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku z pewnością zredukują prawdopodobieństwo doznania różnego rodzaju kontuzji. Tak jednakże będzie tylko w przypadku, jeśli wybierzemy właściwy ich model. Co warto zatem zakładać? Co będzie najlepszym rozwiązaniem – model jedno- a może dwuczęściowy? Na jaki materiał postawić? Na te kwestie odpowiadamy poniżej.

Kombinezon na motor jedno- albo dwuczęściowy. Który odpowiedni?

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl preferują w szczególności biorący udział w wyścigach profesjonalni motocykliści, oraz osoby okazjonalnie podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich postojów. Gwarantują one najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas „położenia” maszyny. Niestety łączy się to ze zmniejszeniem wygody ich nakładania, ale i wykonywania w nim czynności innych niż jazda, m.in. skorzystanie w nim z toalety bywa dużym problemem. W związku z tym motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, śmiało powinni zdecydować się na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Zapewnia on odpowiednią w większości sytuacji protekcję, a przy tym łatwiej jest go zakładać i ściągać.

Kombinezon na motocykl – liczy się nie tylko jego rodzaj

Krój kombinezonu na motocykl to jakkolwiek nie wszystko, co powinno się wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Równie znaczący jest surowiec, z którego jest on wytworzony. Tu do wyboru mamy przede wszystkim skórę i specjalne tekstylia. Kombinezony skórzane zapewniają mają dość mały potencjał wentylacji, ale doskonale chronią w razie upadku. Trzeba jakkolwiek zaakcentować, iż coraz więcej tekstyliów – przykładowo te z wytrzymałych polimerów – pod tym względem sprawdzają się równie dobrze, a jednocześnie dają lepszą wentylację.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]