Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli potrzebujesz kasku jeździeckiego, powinieneś odwiedzić tę stronę

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, przez znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jeździectwa dostępne są dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest na ogół wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak dobrej ochrony jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami oraz być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca bądź pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie należy też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]