Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

W tym miejscu zamówisz kawę w kapsułkach

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od setek lat, ale nadal pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do kawy jednakowo dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną idziemy przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różnorodne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą robotę za nas.

Kapsułki do kawy – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem podawanym w kawiarni, jest to często ok 10%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich znaczną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Dzisiaj do większości wziętych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]