Jaki wybrać kontener – otwarty czy zamknięty?

W tym miejscu zamówisz kontener otwarty

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się dużą wytrzymałością, jak również spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady płynne, sypkie, niebezpieczne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami oraz dnem posiadającym mocowania do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte używane do przewozu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]