Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Kapsułki Nespresso zamienniki. Więcej na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych zwolenników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej intensywności, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na mieszance arabiki i robusty. Kolejnym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Firenze, Venezia, Trieste i Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, orzechów laskowych czy pieczonego chleba. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje również rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Hazelnut, Carmel, Vanilla i Chocolate.

Podstawowe opakowania sprzedawane w większości sklepów mieszczą najczęściej 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu winien zwrócić się po uzupełniającą informację do właściciela sklepu.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]