Części do Citroena – gdzie je kupić?

Co powinno się wiedzieć o Citroen części Kraków?

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za dużą ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, C4, C5, C6, Jumper, Xsara, Nemo, Xantia i Saxo. Oczywiście, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której powstają inne awarie. Na początku warto na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to przede wszystkim olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają również moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Gdzie niedrogo i łatwo kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co źle wpływa na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeżeli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie wymagane elementy można zakupić przez internet.

Dane firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]