Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić sztylpy, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Są więc polecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]