Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Zobacz, gdzie kupić spodnie bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, wielu wyrzeczeń i godzin pracy, ale także odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z materiałów najwyższej jakości – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich warto sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej lub innych surowców gwarantujących solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również łydki i uda, bądź kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Znaczenie mają też walory użytkowe – liczne kieszenie czy rozciągliwe zakończenia nogawek.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]