Balustrady balkonowe – fuzja bezpieczeństwa i estetyki

Więcej o balustradach z drewna na rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Gdy nabywamy mieszkanie zazwyczaj nie mamy nic do powiedzenia odnośnie stylistyki balkonu, bowiem wysokość oraz wygląd barierek został już na pewno ustalony przez dewelopera. Jednak gdy stawiamy własny dom mamy możliwość na własną rękę zadecydować o tym, jak ostatecznie będzie wyglądać nasz balkon albo taras.

Balustrady balkonowe muszą spełniać wszystkie wymogi odnośnie bezpieczeństwa ich użytkowania

Na to jaka balustrada na balkon dobrze spełni swoje zadania w nowo zaprojektowanym domu wpływa kilka okoliczności. To szczególnie budowa balkonu – inne barierki będą dobrze prezentować się na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, inne z kolei na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inna natomiast na niesłychanie rozpowszechnionych ostatnio balkonach owalnych. Zalecamy opisać swoje oczekiwania architektowi, który tworzy projekt budowlany obiektu i wspólnie z nim ustalić ostateczny wygląd balkonu. Architekt bez wątpienia dołoży wszelkich starań, aby projekt odpowiadał wszystkim wymogom dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, a więc określi optymalną wysokość poręczy oraz odstępy między tralkami, a w dalszej kolejności wyszuka rozwiązania stylistyczne dopasowane do charakteru domu.

Drewniane balustrady balkonowe niezbędne w tradycyjnym budownictwie

Architekci mogą do swoich projektów wybrać kilka typów balustrad balkonowych wykonanych z przeróżnych surowców: z betonu, z kamienia, z drewna, a nawet szkła. Dziś przeważnie korzysta się z balustrad wykonanych z czarnej stali, które dobrze komponują się z prostymi kształtami królującymi w nowoczesnym budownictwie. topowym trendem jest wypełnienie przęseł na balkonach nie tralkami z metalu, a transparentnymi oraz mlecznymi taflami szkła lub siatką. Metalowe balustrady jednak ciężko pogodzić z tradycyjnym góralskim budownictwie, gdzie nieodzowne są balkonowe balustrady z drewna, by wzornictwo domu zachowało równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się również rewelacyjnie na tarasie domku na działce lub domku letniskowego. Tralki i poręcze z drewna pokryte stosownymi środkami chroniącymi przed wpływem wilgoci potrafią zachować się w bardzo dobrej kondycji przez wiele lat.
Miejmy na uwadze, że przy wyborze balustrady na balkon, nieważne czy ze szkła czy drewnianej, należy kierować się wyłącznie jakością, a nie jej ceną. Główną rolą balustrady jest zagwarantowanie bezpieczeństwa użytkownikom, a to nie ma ceny.

Dane firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]