Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Znajdź panele podłogowe

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Warto pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłogi – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zbędna wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z kąta pokoju. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]