O przemysłowych oraz uniwersalnych filtrach powietrza

Jeśli chcesz kupić filtr F7, odwiedź ten adres

Nie oszukujmy się: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też nieprzerwanie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w obiektach, w których utrzymanie czystości powietrza jest niezmiernie ważne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).

Filtry minipleat filtrują pyły zawieszone oraz dym tytoniowy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od kilku dziesięcioleci. Są obecne między innymi w odkurzaczach i pokojowych oczyszczaczach powietrza. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, biurach lub urzędach bardzo dobrze sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząstki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także większe zanieczyszczenia, jak spaliny, zarodniki grzybów bądź sierść zwierząt. Poszukując filtrów dokładnych F7 czy F9 wypada zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich produkcji. Te produkowane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w stalową ocynkowaną ramę, która charakteryzuje się ogromną wytrzymałością na złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgotności) i uszkodzenia mechaniczne. Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest od strony wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach minipleat ułożony w drobne plisy papier filtrujący wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że filtry te posiadają wysoką żywotność. Filtry minipleat wytwarzane są w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie powinno się zachować wyśrubowane normy czystości

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są jednak filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich rozdzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ciężkich warunkach (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego typu wykorzystywane są tam, gdzie powinny być zachowane wyśrubowane standardy czystości powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Źródło fotografii – marss.pl.

Dane firmy:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46