Zakładanie i utrzymanie trawników – powierz to specjalistom

Schludny trawnik wspaniale komponuje się z całością posesji i prezentuje się elegancko. Na rynku istnieją firmy, które gruntownie zajmują się zakładaniem trawników. Do kogo skierowana jest ich oferta i jakie prace realizują?

Zakładanie i utrzymanie trawników – kostrzewa trzcinowa i życica trwała

Usługi związane z pielęgnowaniem terenów zielonych zyskują na popularności. Korzystają z nich m. in. rozmaite instytucje, ogrody pałacowe, organy publiczne czy zarządy zieleni miejskiej, które posiadają wielkie areały przestrzeni. Do ozdobienia trawnika wykorzystuje się wiele gatunków roślin, wśród których wyróżnia się kostrzewę czerwoną kępową, życicę trwałą czy wierzchlinę łąkową. Ogromną popularnością cieszy się również trawa z darni, która pozwala na błyskawiczne urządzenie estetycznej posesji. Co wybrać – trawniki siane czy rozkładane? Wszystko zależy od specyfiki terenu, wielkości działki oraz spodziewanych rezultatów. Gatunki z darni dobrze spisują się nawet w przypadku terenu ze znacznym spadkiem.

Zakładanie i utrzymanie trawników – zwalczanie mchów i wertykulacja

Firmy zajmujące się zakładaniem trawników wykorzystują nowoczesne narzędzia, które pomagają zrealizować wszystkie prace. Wśród nich wyróżniamy np. wozidła, siewniki, samochody do transportu ziemi oraz wiele innych potrzebnych urządzeń. Dzięki nim zabiegi takie jak koszenie trawników realizowane są o wiele szybciej. Bardzo istotne jest również nawadnianie trawnika, które coraz częściej odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych zraszaczy. Firmy zajmujące się zakładaniem trawników dbają także o regenerację trawnika, który stał się nieestetyczny wskutek przyczyn zewnętrznych, takich jak pogoda lub uszkodzenia mechaniczne. Dzięki profesjonalnym zabiegom, do których zaliczamy można włókowanie, skaryfikację czy odchwaszczenie, trawnik znowu wygląda estetycznie.