Wynajem szalunków – nie musisz posiadać własnych

Wypożyczalnia szalunków Kraków - z aktualną ofertą zapoznasz się w tym miejscu

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, zazwyczaj składające się z metalu, sklejki laminowanej czy też desek, szeroko wykorzystywanych w budownictwie. Stosuje się je do wznoszenia, modelowania stosownego kształtu, a także podpierania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one też do zabezpieczania dołów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. okien lub drzwi). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, nadproży i innych elementów konstrukcyjnych.

Do wykopów, ścienne i stropowe – wynajem szalunków

Szalunki, zwane również deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również elementy stosowane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wyróżnić ciężkie, średnie oraz lekkie. Dużo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny szczególnie wśród niewielkich przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – czy warto?

Czemu warto zdecydować się na wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy, które świadczą tego typu usługi w Krakowie i innych miastach, mają szeroki wachlarz materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także zdecydowanie przyspieszyć prace budowlane.

Dane firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]