Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Chcesz poznać więcej informacji o odbiorze starych mebli? Zajrzyj na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych powodów nie chcemy wyrzucić. Zazwyczaj przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy, żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, iż po wielu miesiącach i te schowki stają się na tyle zapchane, iż zwyczajne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, by pozbyć się uzbieranych przedmiotów. Takie duże porządki często planujemy również, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość lub dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Zamów wywóz mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Śmieci takie jak elementy ram okien, stare meble, sprzęt AGD i RTV czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeżeli musimy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się zwykle raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona także o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery nierzadko oferują też fachową asystę przy sprzątaniu poddasza, komórki względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Jeżeli stare meble będą oddane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub firmy trudniącej się się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe i podzieleniu komponentów według surowca, z którego są wykonane, mogą być ponownie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się one składają, polega zwykle na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu kolejnych garderób, stołów albo półek.

Dane firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]