Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Chcesz sprawdzić, kto oferuje uszczelnianie okien PCV? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na www.serwismeteo.pl

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na komfort lokatorów. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i zimnem, a także separują go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bo po tym okresie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są rozszczelnienia i, tym samym, utrata ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego śruba umieszczona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale także i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]