Szukasz ekspertów od hydroizolacji? Powierz ją doświadczonej ekipie

W trakcie budowy dowolnego obiektu, niezależnie czy jest to biurowiec czy dom jednorodzinny, już na etapie projektowania trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenie budowli przed wilgocią. Woda, która z biegiem lat może przedostać się do nieprawidłowo albo w ogóle niezabezpieczonych murów obniży ich solidność i potencjał izolacji cieplnej, jak również spowodować rozwój chorobotwórczych pleśni oraz grzybów.

Które części budowli powinno się zabezpieczyć hydroizolacją?

Do najistotniejszych elementów, jakie należy chronić przed wilgocią należą zwłaszcza balkony, fundamenty, piwnice, dachy i tarasy, a zatem te części konstrukcji, które mają bezpośredni kontakt z opadami atmosferycznymi czy też wodami gruntowymi. Każda budowa obiektu powinna być poprzedzona stosowną ekspertyzą i konsultacją z ekspertami, którzy określą, jakie elementy potrzebują zabezpieczenia przed wodą i jakiej techniki należy użyć w odniesieniu do danych segmentów konstrukcji. Na przykład, na betonowej ścianie fundamentowej wykonuje się izolację przeciwwodną, nanosząc na nią warstwę uszczelniającej wyprawy cementowej (preferowanie i z zewnątrz i od środka), a w przypadku ścian z bloczków betonowych – zaprawą wodoszczelną. W solidnych ścianach z dziurawki, cegły czy pustaka wypalanego poleca się wykonanie poziomej i pionowej bariery dla wilgoci. Natomiast tarasy izoluje się wielowarstwowo, pamiętając o tym, aby każda warstwa posiadała spadek zapobiegający kumulacji wody pomiędzy nimi i odprowadzający ją. W podobny sposób hydrolizuje się też balkony.

Komu powierzyć przygotowanie hydroizolacji?

Kluczowe jest, żeby planowanie hydroizolacji, polecić doświadczonej ekipie, mającej wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu prac hydroizolacyjnych. Inwestorzy, deweloperzy oraz generalni wykonawcy skorzystają na współpracy ze ekspertami w trakcie prac związanych z hydroizolacją stropów i tarasów zielonych, uszczelnianiem przemysłowych obiektów żelbetowych, zbiorników oraz budowli w systemie „białej wanny”, a także montażem węży iniekcyjnych, uszczelek pęczniejących, taśm dylatacyjnych czy taśm PVC. Z kolei na zlecenie zarządców ukończonych już budynków ekipa ekspertów od hydroizolacji zajmie się m.in. inwentaryzacją, uszczelnieniem oraz naprawą przecieków wody, reperacją balkonów i tarasów, uszczelnieniem podszybii windowych oraz wzmocnieniem gruntów pod fundamentami.