Przygotuj się do współpracy z architektem

Uzyskaj poradę architekta Kraków

Wzniesienie domu to z całą pewnością najważniejsza rzecz w życiu wszystkich z nas. Warto więc starannie to obmyślić oraz skorzystać przy tym z usług specjalistów. Największy wpływ na to, jakie efekty przyniosą podejmowane przez nas wysiłki, ma niewątpliwie projekt domu. Możemy co prawda kupić gotowy projekt, lecz chcąc mieć gwarancję, iż budynek będzie taki jak chcieliśmy, powinniśmy poprosić o poradę architekta. Z uwagi na fakt, że wielu czytelników nie wie, czym naprawdę się zajmuje, warto powiedzieć o tym parę słów.

O czym nie zapominać przed spotkaniem z architektem?

To, czy realizacja zaspokoi konkretne oczekiwania, zależy zwłaszcza od rezultatów spotkania z architektem. Zwracając się do architekta musimy wiedzieć, jakich zalet spodziewamy się po budowanym domu i potrafić opowiedzieć mu o tym. Powinniśmy również zaznajomić się z najważniejszymi przepisami na temat budowy domu – przez to łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie trzeba rzecz jasna się denerwować, ponieważ w przypadku wątpliwości mamy prawo poprosić go o poradę.

Jakie dokumenty opracuje architekt?

Najpierw architekt przygotuje projekt budowlany. To ów dokument będzie brany pod rozwagę przez urzędy przed wydaniem pozwolenia na budowę. Powinny znaleźć się w nim technologie, na jakich będzie oparta planowana inwestycja. Projekt wykonawczy posłuży zaś do znalezienia ekipy budowlanej i okaże się niezbędny podczas odbioru inwestycji. Zawartość tych dokumentów regulują właściwe ustawy.

Dane firmy:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]