Profesjonalne sprzątanie grobów

Opieka nad grobami Kraków - więcej szczegółów o tej usłudze

Oblicze grobów zmarłych bliskich jest wyrazem naszej pamięci. Często niestety nie mamy chwili, by się nimi zaopiekować – także, jeśli pomniki zlokalizowane są w tym samym mieście, gdzie mieszkamy. Szczególne problemy zaczynają się natomiast, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy z dala od miejsca zamieszkania – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami na pewno nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to jednak, że groby są skazane na to, by zostać zaniedbane – świetnym wyjściem będzie wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką pomoc decydują się nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród klientów specjalizujących się w tym firm nietrudno spotkać również ludzi w podeszłym wieku, którzy na sprzątanie grobów swoich krewnych po prostu nie mają siły. Firmy, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także pochodne usługi, czyli montaż ławek oraz doradztwo przy dopełnieniu wszystkich formalności oraz korekty liter.

Ceny opieki nad grobami

Stawki, jakie będziemy musieli opłacić pracownikom czuwającym nad nagrobkami naszych krewnych są naprawdę zróżnicowane. Zależne są zwłaszcza od zakresu pomocy – kiedy decydujemy się na jedynie pojedyncze czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 złotych. Gdy natomiast chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło grób regularnie, musimy pogodzić się z wydatkiem rzędu 400 PLN rocznie. Nie zapominajmy, iż stawki uzależnione są także od rozmiarów nagrobków, a najdroższe okazuje się utrzymanie rodzinnych grobowców.

Dane firmy:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]