Najczęstsze usterki lodówek to zwłaszcza za małe temperatury, dokuczliwe postukiwanie i nieszczelność. Co istotne, takie usterki czasem biorą się tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wtedy wystarczy tylko przestawić lodówkę. Jeśli zaś przyczyna awarii jest skutkiem zużycia części, konieczna będzie pomoc fachowcy. Ile na to wydamy? Kiedy naprawa lodówek jest dobrym pomysłem, a kiedy lepiej nabyć nowy produkt?
W jakich przypadkach zdecydować się na naprawę lodówek?
Szczególnie zagrożonymi uszkodzeniem podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich powodem okazuje się niewłaściwe używanie sprzętu. Do lodówki nie należy wszak chować produktów ciepłych, zaś otwierając ją powinniśmy wiedzieć o tym, aby domknąć drzwiczki. Jeśli idzie o urządzenia dla handlu, warto wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt niska wydajność silnika wpływa także na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, że w razie zauważenia awarii nie powinniśmy naprawiać lodówki samodzielnie. Zdecydowanie lepiej postąpimy powierzając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.
Ile wydamy na naprawę lodówek?
Wydatki na naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od rodzaju awarii. Inną kwotę zapłacimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za wymianę sprężarki. Odrębna kwestia to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż są to urządzenia przemysłowe, ceny naprawy czasem będą wyższe. Niemniej jednak cena naprawy najczęstszych awarii jest bardziej opłacalna niż zakup nowego urządzenia.