Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Sporo śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które wytwarzamy w trakcie różnego typu remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, fragmenty okien i podłóg, ziemia lub opony powinny trafić do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania prac. Jak jednak go zamówić? Który spośród dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się przede wszystkim na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w trakcie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena najmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie odpowiednie będą jednak kontenery o pojemności 6 metrów sześciennych – bez trudu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane ościeżnice i okna, a także płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – od kogo go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w dużych polskich miastach, jak Wrocław czy Kraków, ale również w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener w określone miejsce. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, dostawca kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega utylizacji.