Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Budowa czy też przebudowa domu, remont mieszkania, prace w ogrodzie, sprzątanie piwnicy bądź strychu – co łączy te, z pozoru kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania wytwarzane są duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przewieźć ich na własną rękę? W takich przypadkach najodpowiedniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dobranej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz śmieci?

Kontenerowy wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy nierzadko nie mogą zapewnić przewozu odpadów do PSZOK-u. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest też niejednokrotnie zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, remontowe czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, boisk, trawników czy dróg wewnętrznych.