Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna jest jednym z najbardziej stabilnych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niezauważalną powłokę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej odporność na niekorzystne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Z uwagi na fakt, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tym przemyśle. Służą one zarówno do składowania dużych ilości ukończonych już środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wcześniej właściwości powodują, iż zbiornik ze stali nierdzewnej jest również doskonałym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiornik nierdzewny jest często używany w różnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych bądź zakładach przetwórstwa. W piekarniach, browarach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego przede wszystkim dlatego, że na tego typu pojemnikach nie powstaje nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami czy bakteriami.