Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Druk 3D - w tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do klientów profesjonalnych, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest kierowana głównie do inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, projektantów CAD oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wydrukowany w technologii PolyJet, SLA, SLS, FDM, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do drukowania 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez specjalistów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – wielokolorowe filamenty

FDM to najbardziej rozpowszechniona metoda druku 3D – za jej sukcesem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także opcja wykorzystania materiałów w obszernej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące modeli koncepcyjnych bądź prototypów.

SLA – precyzyjny druk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To metoda, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów oraz detali.

Druk 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego gwarantuje odporność chemiczną i mechaniczną oraz wyrazistość kształtu.

Dane firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]