Catering świąteczny dla firm i nie tylko – jakie dania można zamówić?

Zamów catering świąteczny Katowice na lastrada.pl.

Ostatni miesiąc roku to okres, który spędza się z reguły wraz z rodziną, ale spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Częstokroć pracownicy firmy aranżują je na własną rękę, przynosząc samodzielnie przygotowane smakołyki, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. Żeby więc pomóc sobie podczas planowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, dużych, jak i tych mniejszych, rekomendujemy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Rzecz jasna, na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce rodzime świąteczne dania. To zwłaszcza ryby, jak chrupiący filet z łososia lub karpia, jak również zupy – z całą pewnością barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj spożywane są wespół z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, np. bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Trzeba także zatroszczyć się o pyszny akcent na koniec spotkania. Na stół wigilijny rekomendujemy makowiec, puszysty sernik albo kutię z miodem.

Catering świąteczny – nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili!

Organizację świątecznego obiadu w firmie powinno się zainicjować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba wyznaczyć termin spotkania i porównać go z planem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to precyzyjne oszacowanie przewidywanej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. Dobrym rozwiązaniem jest porozmawiać z załogą o menu i wspólnie złożyć zamówienie na te potrawy z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest również to, żeby ustalić czy ktokolwiek z zatrudnionych cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w cieście, czy też są w załodze firmy osoby, które nie jadają ryb i mięsa. Dla tych pracowników należy zamówić potrawy pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące potrawy świąteczne przyjmują zamówienia przez większość grudnia, jednak nie powinno się zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Dane firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]