Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Jesteś zainteresowany usługami biura rachunkowego Katowice? Kliknij tutaj

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często powodem niemałych problemów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele często nie potrafią właściwie pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy jedynie zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż poziom współpracy okaże się zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz finanse przedsiębiorstwa ekspertom ds. księgowości

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy specjalistom, zyskamy gwarancję, że skutkiem możliwych kontroli wykonywanych przez US nie będzie wystawienie mandatu. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie musimy troszczyć się o finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na stałe. Należy także wspomnieć o wygodzie, jaką dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się sugerować się jedynie cennikiem usług – nadzwyczaj niskie ceny obsługi zwykle oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Dane firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]