Usługa mass collect – co to jest?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o mass collect, odnajdziesz na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych od klientów. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza pracę dużym i małym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom unikalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie jest pomocne tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym na wyeliminowanie możliwych błędów, które mogą zdarzyć się w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących opłat – o zaletach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i Bank Pekao) wypada przeanalizować możliwość jego wdrożenia w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc rozlicza około 100 faktur. Stosowanie mass collect łączy się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie łatwiejsze kontrolowanie wpływających należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]