Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Szukasz sztabek złota? Sprawdź goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie lub zakładanie lokat nie jest obecnie tak zyskowne jak jeszcze kilka lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, że szukamy sposobów, które pozwolą naszym oszczędnościom zapewniać w przyszłości poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Złote sztabki to inwestycja na kilka lat

Od razu trzeba wyraźnie zaakcentować, że inwestycja środków w sztabki złota to inwestycja na lata. Złoto zazwyczaj nie poddaje się mniejszym i większym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niestabilność ekonomiczna oraz polityczna często zwiększa jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast daje się zobaczyć, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu się tak dzieje? Od setek lat ilość tego metalu szlachetnego będąca w obiegu ogólnie się nie zmienia. Kiedyś służył on jako waluta, w tej chwili jest stosowany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, a także – nadal na ogromną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu wykorzystanego m.in. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też radia CB) jest nieraz nierentowny, wobec tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i przewiduje się, iż w przyszłości trend ten się nie odwróci.

Pojedyncze złote sztabki lub combibary – co wybrać?

Słysząc o lokacie oszczędności w sztaby złota większość osób od razu oszacuje, że to nie dla nich, przez ogromny koszt. Tymczasem sztabki złota są odlewane w rozmaitych wagach, zatem zasadniczo każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są wręcz doskonałe jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większe fundusze nierzadko nabywają większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1 kg. Warto jednak pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupimy złoto zdecydowanie taniej. Po drugie, nie można pociąć odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Zatem warto kupować złoto w sztabkach o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu podzielone na mniejsze sztabki.

Dane firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]