Kredyt bez historii kredytowej dla klientów z pustym BIK-iem

Zaciąganie kredytów cieszy się obecnie wielką popularnością, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Istnieje bardzo wielka rzesza Polaków, którzy nie mogą wziąć kredytu, ponieważ nie mają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak z niej wybrnąć?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Instytucje finansowe najczęściej mają własne warunki, na podstawie których zgadzają się przyznać kredyty lub odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne zasady, określające kwestię posiadania lub nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które mają już jakieś pożyczki. Na największe trudności muszą być gotowi ci, którzy nie zaciągnęli jeszcze ani jednego kredytu. Należą do nich zwłaszcza studiujący i klienci, którzy na rynku pracy znajdują się od kilku lat i osiągają niskie zarobki czy też są zatrudnieni na tzw. „umowach śmieciowych”. Z tym, iż kredyt nie zostanie im udzielony, muszą liczyć się również renciści. Oczywiście kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu wykonywania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Okoliczności te powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób decyduje się wziąć kredyt w firmach pożyczkowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ chwilówki i podobne pożyczki wiążą się z bardzo wysokimi opłatami i prowizjami.

Kredyty bez zdolności – czy można je otrzymać?

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady pośrednika w staraniu się o kredyty bankowe. Podpowie on, który bank ma mniej restrykcyjne przepisy i zechce przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Najmocniej na budowanie pozytywnej historii kredytowej wpływa terminowe spłacanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w instytucji, w której chce się uzyskać kredyt. Znakomitym pomysłem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie samodzielnie, lecz wespół z drugą osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planują ślub – zawrzeć związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.