Jak duży może być kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie znajdziemy w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż można pożyczyć w ten sposób nawet nieduże kwoty – w wielu bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset złotych. Może on także stać się sposobem sfinansowania większych zakupów, ponieważ najczęściej jego największa kwota to nawet sto tysięcy PLN, ale klienci o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – mogą uzyskać nawet pół miliona złotych. Koszty kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wynieść od ośmiu do aż szesnastu procent. Co jeszcze należy o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla wielu klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko analizowany, dzięki czemu fundusze trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą ubiegać się o niego nawet klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, bo tak jak przy każdym rodzaju pożyczki, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na każdy cel – tak na kupno akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, iż nietrudno wtedy o błędy, a ich efektem są zazwyczaj poważne finansowe tarapaty. Z tego względu skorzystanie z konkretnej oferty musimy starannie przemyśleć, porównując zarówno odsetki, jak i pozostałe wydatki – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem niewątpliwie będą więc usługi doświadczonego doradcy finansowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy mogli oddać go bez większych problemów.