aktualny kurs euro

Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

Euro to stosunkowo młoda waluta, bowiem w formie banknotów oraz monet pojawiła się w obiegu zaledwie w 2002 roku. Jest ona dzisiaj podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie sprostała warunkom, pozwalającym przystąpić do strefy euro, co nie znaczy, że nasi rodacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to biorąc w niej kredyt czy też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Atuty z wprowadzenia euro w krajach przynależących do Unii Europejskiej

Powszechne stosowanie euro w państwach będących członkami UE zauważalnie uprościło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Wspólna waluta to przecież mniejsze trudności z określeniem ewentualnego kosztu lub zysku przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co przedtem z uwagi na gwałtowne wahania kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na swobodę podróżowania rezydentów państw członkowskich, którzy właściwie w ogóle nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość pieniędzy w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Współcześnie potrzebna im po prostu ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy transakcji.

W kantorze internetowym szybko poznasz kurs euro

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od 2004 r., nadal nie sprostała wszelkim wytycznym umożliwiającym wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej na co dzień prowadzimy interesy i robimy zakupy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny kurs euro na stronie kantoru online, a zarazem również ekspresowo wymienić złotówki na euro bez konieczności wychodzenia z mieszkania. Wymiana euro przez internet przez wzgląd na mniejsze spready jest korzystniejsza i bardziej przystępna, ponieważ można ją zaplanować w dowolnej porze dnia (także w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to zazwyczaj ma miejsce w kantorach tradycyjnych i bankach – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]