Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Koniec jałowych poszukiwań! Kantor internetowy znajduje się na https://www.kantor.pl.

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w placówce bankowej albo w kantorze – na te ostatnie nadal można się natknąć hipermarketach oraz w galeriach handlowych! Jednak w ekspresowo transformującym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory online, które to umożliwiają.

Kantor online to mniejsze spready

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo łatwe jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które pragnie wymienić na konkretną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest przede wszystkim to, iż wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Drugim i niezwykle ważnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez banki oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może zakończyć się uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka pomocnych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w uzgodnionym przez użytkownika dniu.

Doceniasz swobodę w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i znaczną niezależność w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Korzystają z nich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby studiujące lub zatrudnione za granicą. Jednak zanim zadecydujemy, aby powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on uwzględniony na wykazie Komisji jako instytucja płatnicza.

Dane firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]