Aktywne wyprawy w góry – dlaczego warto się na nie zapisać?

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wycieczek dla aktywnych? Nie zwlekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wyróżnia się dwa rodzaje ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na przyjemnej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop pragną zrobić coś wyjątkowego, czego dotychczas nie przeżyli. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne szykują nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Okazja na nawiązanie długoterminowych znajomości – wycieczki dla aktywnych

Aktywne wycieczki to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wyprawy dla osób, które pragną zobaczyć rozmaite rejony Polski i świata od kompletnie nowej strony. Plan takich wyjazdów jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których zwykły urlopowicz nie dozna z pozycji wygodnego leżaka na ganku wynajętego domku w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to też świetna okazja, żeby przyswoić sobie dodatkowe kwalifikacje, bo w szeregu przypadków wiąże się ze szkoleniami potrzebnymi do poznania reguł przetrwania w danym obszarze. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem oraz rakami czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, jak również tego, jak zachować się w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. podczas zejścia lawiny. Należy także podkreślić, że taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi wyzwaniami wymagającymi zaufania i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wyprawach zobaczysz ciekawe rejony

Najpopularniejsze wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką kondycją fizyczną, to przeważnie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz i Babią Górę. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Lecz Stary kontynent to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących podróżników – bez problemu poradzą sobie też w czasie wycieczki na Wyspy Komodo albo do Nepalu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]