Wyprawy w góry i ich wielka popularność

Więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa uzyskasz tu

Szereg osób wykorzystuje swój czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle rozpoczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w oddalonych od naszego kraju miejscach stają się obecnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – o czym nie zapominać, planując wyprawy?

Dzisiaj przed zwolennikami wędrówek po górskich szlakach otworem stoją nie tylko Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie i słowackie Tatry, ale również najwyższe góry Meksyku, Azji czy Afryki. Bez wątpienia ogromnym udogodnieniem w zdobywaniu tych pięcio- czy siedmiotysięczników jest działalność na polskim rynku agencji trekkingowych zajmujących się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Rzecz jasna asysta agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej pracownicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam wytrzymać długą wędrówkę z bardzo masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem oraz odpowiednim do warunków klimatycznych ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy podejmują decyzję o wzięciu udziału we wspinaczce wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninabądź Mount Everest – wymaga się określonej praktyki w zbliżonych do takich wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to warunki, które trzeba koniecznie spełniać. Nie wolno zapomnieć też, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc doświadczenie pracy w grupie. W czasie wyprawy w góry konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]