Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Sprawdź informacje o trekkingach

Wędrówki po najwyższych górach kojarzymy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne okazują się zazwyczaj tego typu umiejętności – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe narzędzia, tj. buty z odpowiednią podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach niezbędna będzie również obecność sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak używać opcjonalnego, zapewniającego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on niezbędny? W których miejscach najczęściej odbywają się trekkingi?

Trekkingi na technicznych trasach

Trekkingi są niekiedy organizowane w naprawdę technicznym terenie, co sprawia, iż niezbędne okazują się sprzęty ułatwiające pokonanie trasy. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, ponieważ gwarantują przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wysokich górach uświadczyć je można również latem. Na trudnych podejściach przydatny okazuje się też czekan. Do korzystania z obu akcesoriów niezbędne będą odpowiednie umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą wybrać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Trekkingi – gdzie są najpopularniejsze?

Trekkingi pozwalają na zobaczenie najbardziej ciekawych miejsc na Ziemi, a te zwykle okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w wysokich pasmach – polscy turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już jakieś umiejętności w chodzeniu po górach mają szansę zaś udać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Annapurny i Everestu.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]