Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością znają na pamięć większość szlaków trekkingowych w Polsce położonych w Tatrach, w Karkonoszach oraz w Bieszczadach. Bez wątpienia są one zachwycające, aczkolwiek osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą doświadczyć powtórnie silnych emocji płynących z wypraw po mało znanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się zachwycającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich też łatwe trasy krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się pokaźną liczbą baszt skalnych, turni i skalistych grani, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (o ile nie na świecie!), nic więc dziwnego, iż dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują wysokie pionowe skalne ściany, wiele urwisk i nadzwyczaj spadziste stoki, wytyczono w nich też sporo prostych tras, z którymi poradzi sobie większość turystów mających już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Dolomiti di Sesto – co można podziwiać podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych entuzjastów trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez Dolomity po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych zaopatrzonych w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, by członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji, jak również procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po szlaku na Brencie, najbardziej znanego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. W Dolomitach można spędzić również ciekawie zimowe miesiące, przemierzając mniej strome obszary na rakietach śnieżnych. Tak można podziwiać m.in. szczyty grupy Tre Cime oraz Tofanów.

Dane firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]